Zdvihnuté obočie je efekt, o ktorý sa všetci v make-upe usilujeme - tvár potom vyzerá mladšie a črty tváre sú symetrické a vyvážené. Spadnuté obočie spôsobuje, že tvár vyzerá unavene. Prehnané výrazy tváre, starnutie a každodenný stres prispievajú k tvorbe ovisnutého obočia. Riešením môže byť zdvihnutie obočia - čo to je a ako sa to robí?
Lifting obočia - čo to je?
Lifting obočia je kozmetická procedúra na zdvihnutie obočia, ktorá sa robí na klinikách kozmetickej medicíny. Môže byť chirurgický alebo nechirurgický. Vďaka tomuto ošetreniu je možné zmierniť príznaky starnutia, zlepšiť symetriu tváre a zbaviť sa ovisnutých viečok, kvôli ktorým môžete vyzerať staršie ako v skutočnosti. Výsledkom bude tvár, ktorá jednoducho vyzerá krajšie, pretože jej geometria je zachovaná a obočie je vytvarované a zdvihnuté.
Zdvihnutie obočia - rôzne techniky
Existujú rôzne techniky liftingu - úroveň intenzívnosti sa líši v závislosti od typu ošetrenia. Ktoré techniky sú najpopulárnejšie?
Nechirurgické zdvíhanie obočia
-
Zdvíhanie obočia - Mezoniťový (PDO) lifting tváre
Táto procedúra využíva polydioxanónové (PDO) nite v oblasti okolo očí a obočia, ale niekedy aj v očných viečkach. Nite sa v koži ukotvujú pomocou veľmi tenkej ihly. Výsledkom liftingu je hladká a zdvihnutá koža. Stehy potom produkujú kolagén a elastín, takže pomáhajú tento výsledok udržať.
-
HIFU lifting obočia
Technológia HIFU využíva cielenú ultrazvukovú energiu - zvukové vlny sú individuálne vybrané pre pokožku každého pacienta. Prenikajú kožou a stretávajú sa navzájom v kožných tkanivách. Miesta, v ktorých sa pretnú, sa nazývajú termálne koagulačné body - tam sa vytvorí nový kolagén, ktorý postupne napína, zdvíha a omladzuje pokožku.
-
Zdvíhanie obočia kyselinou hyalurónovou
Zosieťovaná kyselina hyalurónová sa dá zaviesť do takmer každej časti tváre a tela, vrátane obočia. Umožňuje obnovenie normálneho objemu tkaniva. Po nanesení lokálneho anestetika sa kyselina hyalurónová vpichne tenkou ihlou pod kožu. Pokožka bude pevnejšia a obočie viditeľne zdvihnuté.
-
Lifting obočia - botox
Vpichnutím botoxu do tejto časti je možné zdvihnúť obočie. Botulotoxín ovplyvňuje neuromuskulárny prenos: obočie zdvihne a vyrovná jeho líniu.
-
Lifting obočia Radiesse
Zdvihnutie obočia sa tiež dá spraviť pomocou špeciálnej výplne Radiesse. Výsledky vydržia dlhšie ako po použití kyseliny hyalurónovej. Procedúra zahŕňa špeciálnu výplň na vrásky, ktorá sa počas ošetrenia ihlou vstrekuje do vhodnej hĺbky pokožky. Výsledkom je biorevitalizácia, vyplnenie tkanív a samozrejme viditeľné zdvihnutie obočia.
Chirurgické zdvihnutie obočia
-
Rez v oblasti spánkov
Táto metóda spočíva v narezaní spánkovej oblasti a stiahnutí kože. Je populárna, pretože vyžaduje len jeden malý rez, ktorý je skrytý vo vlasovej línii. Na zotavenie stačí len niekoľko dní.
-
Endoskopický lifting obočia
Vykonáva sa v celkovej anestézii, za použitia endoskopu. Počas tejto operácie spraví chirurg rez skrytý vo vlasoch a zdvihne pokožku špecializovaným zariadením, zdvihne tkanivo v obočí a určí správny tvar a výšku obočia.
Lifting obočia - make-up
Vedeli ste, že mať zdvihnuté obočie, ktoré vám dá mladistvý vzhľad, nemusí byť len výsledkom kozmetickej operácie? Navyše, môžete dosiahnuť požadovaný výsledok okamžite a neinvazívnym spôsobom! Stačí siahnuť po kvalitných výrobkoch na líčenie obočia, ktoré vám pomôžu definovať tvar obočia a načrtnúť správne kontúry. Pomáda, ceruzka alebo ceruzka na obočie vám umožnia nadvihnúť obočie - všetko, čo treba spraviť, je zvýrazniť hornú líniu obočia a definovať najvyšší bod oblúka. Okrem toho by bolo dobré zvýrazniť oblasť priamo pod spodným okrajom obočia - takto dosiahnete vzhľad zdvihnutého obočia bez nutnosti navštíviť kliniku estetickej medicíny. Mali by ste si vybrať výrobky najvyššej kvality, akými sú sýte, dobre pigmentované tiene od Nanobrow, ktoré sa dajú použiť na definovanie tvaru. Zamatový rozjasňovač je ideálny na oživenie oblasti pod obočím.
Kontraindikácie na lifting obočia
Rovnako ako akákoľvek chirurgická a invazívna procedúra, aj lifting obočia má svoje kontraindikácie. Patria k nim:
-
tehotenstvo a dojčenie,
-
autoimunitné choroby,
-
problémy so zrážanlivosťou krvi,
-
lokálny zápal,
-
neregulovaná cukrovka,
-
akné,
-
aktívna rakovina,
-
kolagenóza (ochorenie tkanív),
-
tendencie k tvorbe jaziev,
-
diagnostikovaný vysoký krvný tlak II. a III. stupňa,
-
ischemická choroba srdca.