Porovnávať mikroblading s tradičným tetovaním obočia je príliš všeobecné, aj keď niečo spoločné majú. Mikroblading pripomína tetovanie a použitý pigment má dlhotrvajúci účinok. Až dva roky si vychutnáte krásne a prirodzene vyzerajúce obočie. Aké sú metódy mikrobladingu a aké majú výsledky? Stojí mikroblading za všetku tú pozornosť? Čítajte ďalej, aby ste to zistili!
Čo je to mikroblading?
Mikroblading je špecializované kozmetické ošetrenie, ktoré spočíva v tom, že sa pigment uloží pod povrch kože a tak sa dosiahne semi-permanentný účinok definovaného obočia. V závislosti od zvolenej metódy sa mikroblading vykonáva pomocou malých jemných ihiel alebo rôznych typov malých čepelí. Mikroblading má za cieľ: korekciu tvaru obočia, zahustenie obočia, zvýraznenie farby a vyplnenie všetkých riedkych oblastí realisticky vyzerajúcimi chĺpkami.
Bolí mikroblading?
Považuje sa za bezbolestný. Je to preto, že obočie nie je považované za obzvlášť citlivú oblasť a procedúra nespôsobuje intenzívnu bolesť. Napriek tomu, pred ošetrením profesionál natrie pokožku obočia lidokaínom, ktorý lokálne znecitliví pokožku a zabráni nepríjemným pocitom počas zákroku. Navyše, na žiadosť klienta, môže byť obočie ešte viac znecitlivené tesne pred ošetrením.
Treba si pred mikrobladingom oholiť obočie?
Aby ste vyzerali prirodzene, nie je potrebné si oholiť celé obočie. Vizážista však určite z obočia odstráni všetky zbytočné chĺpky. Tak zaistí pekný a prirodzený tvar, ktorý sa klientovi hodí. Odporúčame, aby ste si dali vytvarovať obočie profesionálom, ale ak chcete, môžete si odstrániť nežiaduce chĺpky sami. Všetko, čo potrebujete, je dobrá pinzeta, ktorá bezbolestne uchopí každý chĺpok, dokonca aj tie najkratšie.
METÓDY MIKROBLADINGU
Tradičný mikroblading
V súčasnosti je to jedna z najpopulárnejších a najmodernejších metód semi-permanentného make-upu obočia. Ošetrenie sa vykonáva pomocou špeciálneho pera na mikroblading, ktoré má jednorazovú čepeľ. Mikroblading obočia dokáže vytvoriť prirodzene vyzerajúce chĺpky. Mikroblading obočia sa odporúča pre ľudí, ktorí sa obávajú klasického tetovania obočia a preferujú prirodzenejší vzhľad. Mikroblading spraví jemnejší a semi-permanentný make-up obočia.
Mikrofeathering
Táto jedinečná metóda líčenia obočia sa vykonáva pomocou rotačného prístroja s jednorazovou ihlou. Výsledok vyzerá veľmi prirodzene. Požadovaný tvar obočia sa dosahuje napodobnením jednotlivých chĺpkov pozdĺž celého obočia. Táto metóda si vyžaduje šikovnosť a pokročilé schopnosti, pretože je technicky veľmi precízna. Je umenie nakresliť realisticky vyzerajúce chĺpky, ktoré ladia s prirodzenými chĺpkami na obočí. Ovládanie drobného nástroja s ihlou a kreslenie presných čiar je náročné.
Powder brows / Ombré obočie
Táto populárna metóda semi-permanentného líčenia obočia sa vykonáva pomocou špeciálneho nástroja s ihlou. Ombré obočie je veľmi jemné a vyzerá prirodzene. Spočíva vo vyplnení celého obočia stupňujúcou sa farbou jemnými pohybmi a miernym tlakom. To umožňuje dosiahnuť jemný výsledok, ktorý sa podobá na tieňmi urobený make-up. Pigment sa nanáša tak, že sa stupňuje intenzita farby. Najtmavšia farba je na špičke obočia. Ombré obočie vyzerá veľmi prirodzene.
Bezbolestná a neinvazívna metóda - pero na mikroblading
Ak snívate o obočí ako po mikrobladingu, ale radšej sa vyhýbate invazívnym postupom a tetovaniu, môžete vyskúšať špecializované produkty na líčenie obočia, ktoré majú podobné výsledky! Nanobrow Microblading Pen je jedinečný kozmetický výrobok s tenkým hrotom, ktorý umožňuje napodobniť jednotlivé chĺpky na obočí presne tak, ako profesionálne pero na mikroblading. Pero je odolné, pohodlné a precízne. Dodáva sa vo vysoko pigmentovaných a prirodzene vyzerajúcich odtieňoch.
MIKROBLADING - STAROSTLIVOSŤ PO ZÁKROKU
Je obzvlášť dôležité, aby ste sa prvý týždeň po zákroku správne starali o pokožku.
- Nepoužívajte kozmetiku, ktorá spôsobuje podráždenie.
- Nedotýkajte sa chrást.
- Na podráždenú pokožku nepoužívajte podklad, korektor ani púder.
- Mesiac po zákroku začnite používať sérum na rast obočia.
- Počas prvého mesiaca po zákroku za vyhnite saune, bazénu, slnku a soláriu a vždy používajte UV ochranu.